GOD STEMNING PÅ SLØYDEN: Morten Myhre Olsen (f.v.), Erik Vold, Olav Sebastian Håkonsen og Jon Eilev Folkestad i god sving med ulike gjeremål i arbeidslivfaget. Dei er alle 15 år og går i 10. klasse ved Bø ungdomsskule. Foto: Øystein Akselberg
RØROSSTOL: Christian Sauar Wad (t.v.) og Simen Myhra Skarpeteig med ein av dei populære utestolane dei lagar.
FUGLEBUR OG SKJEREFJØL: Nicole Dirks Kaasa (f.v.), Vilde Storkaas Forberg og Isabel Rulnes Haugland jobbar med ulike prosjekt.
FEKK EIN GOD IDÉ: Olav Sebastian Håkonsen (15) tek arbeidslivfag som valfag på Bø ungdomsskule. I elevbedrifta Busken har han utvikla ein ny metode for å lage logoar på trevirke.
LÆRARANE: Dag-Willy Mæland (t.v.) og ungdomsarbeidar Hallvard Tveitan kosar seg òg på sløyden.
FINT ARBEID: I Grivivegen står dette postkassestativet som fire elevar i Busken elevbedrift har laga.
PÅ SLØYDSALEN: God stemning i timane på sløydsalen på Bø ungdomsskule.
SERVERER UNGDOMMEN: Dag-Willy Mæland på jobb med ungdommar i Busken elevbedrift. Foto: Øystein Akselberg
NYE OPPDRAG: Eksempel på noko av arbeidet til elevbedrifta.

Driftige elevar har si eiga bedrift og lagar ettertrakta varer i skuletida

På Bø ungdomsskule jobbar 18 tiandeklassingar i elevbedrifta Busken. Det går i ymse trearbeid i sløydsalen.

Publisert Sist oppdatert

Som eit praktisk retta alternativ til språk som valfag har 18 av elevane i tiande klasse ved Bø ungdomsskule valt faget arbeidslivfag. Lærar og mentor er Dag-Willy Mæland. Han er full av ros og godord om ein gjeng med arbeidslyst og kreativitet. Arbeidsgjengen er femten år gamle og tel både jenter og gutar.

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker for 5 kroner

Deretter 145 per månad.
Inga binding.

Kjøp

Sjå fleire
tilbod

KLIKK HER

Powered by Labrador CMS