DER ER HÅP: Når fire av ti insektartar står i fare for å døy ut, bør alarmklokkene ringe. Men det finst håp, skriv forfattaren av dette innlegget.
DER ER HÅP: Når fire av ti insektartar står i fare for å døy ut, bør alarmklokkene ringe. Men det finst håp, skriv forfattaren av dette innlegget.

– Sjølv superheltar treng hjelp

Publisert Sist oppdatert

Når fire av ti insektarter står i fare for å dø ut, bør alarmklokkene ringe. Men det finnes håp. Med enkle grep kan du hjelpe naturens superhelter til å gjøre en livsviktig jobb.
Du har sikkert hørt at verden står midt i en global naturkrise. Dette gjelder ikke bare store ikoniske dyr som elefanter og tigre, eller kjente økosystemer som Amazonas, men også arter som mange kanskje tenker på som litt irriterende – insekter. Hvem bryr seg om det blir mindre av dem, tenker du? Da bør du tenke om igjen. Insektene utgjør nemlig selve bærebjelken i alle økosystemer. Forsvinner de, forsvinner vi.

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker for 5 kroner

Deretter 145 per månad.
Inga binding.

Kjøp

Sjå fleire
tilbod

KLIKK HER

Powered by Labrador CMS